AKTUALITY


OBNOVUJEME ČINNOST


Od 17. .5 2021 obnovujeme činnost TJ Sokol Dalešice. Schůzky však mohou probíhat pouze ve venkovních prostorách v počtu max. 30 osob. Pokud nebude příznivé počasí (tedy pokud bude pršet), cvičení se nekoná.

Děti od 7 do 18 let musí před zahájením schůzky předat vedoucí cvičení čestné prohlášení podepsané jedním z rodičů.

Těšíme se na vás!


HLEDÁ SE DOBROVOLNÍK!

Bylo nás víc než 80!

Akce "Hledá se dobrovolník!" pořádaná v rámci celostátní úklidové akce Ukliďme Česko odstartovala 27. března v 9:00 před sokolovnou v Dalešicích. Celkem se zúčastnilo okolo osmdesáti dobrovolníků, z toho zhruba polovinu tvořily děti a mládež. Intravilán Dalešic a blízkého okolí byl rozdělen do patnácti různých tras. Na startu účastníci obdrželi mapku trasy, pytle, provázky, rukavice, certifikát dobrovolníka a drobné občerstvení na cestu. Rodiny či malé skupinky vyrazily po určené trase a brzy se plnily první pytle odpadem. Naplněné pytle nechávaly na trase a v mapě křížkem označily místo, kde pytle zanechaly. Na vytipované trasy vyrazilo i více skupin najednou z důvodu velkého množství odpadu. Několik skupin dobrovolníku se přihlásilo o další pytle, které snadno naplnily. Kromě běžného odpadu jako sáčky, PET lahve a plechovky, byly nalezeny předměty všeho druhu jako například různé části automobilů, dětský bazén, sprcha, mrtvá zvířata v pytlích a nebo i použité pleny pro dospělé i děti.

V odpoledních hodinách a během pondělního dopoledne byl veškerý posbíraný odpad svezen zaměstnanci Městyse Dalešice.

Byli jsme překvapeni, jak velké množství odpadu se podařilo vysbírat a kolik dobrovolníků se v Dalešicích našlo. Dobrou zprávou tedy je, že hodně lidem není lhostejná čistota prostředí, ve kterém žijeme. Jménem organizátorů děkuji Městysi Dalešice za podporu celé akce a zejména všem spoluobčanům, kteří se akce zúčastnili. Tak zase za rok!
ZVEME VÁS

Z důvodů vládních nařízená zatím žádné plánované akce nejsou. Doufáme, že se vše brzy uklidní a budeme moci společně něco podniknout. Sledujte stránky i nadále.Ohlédnutí za loňským rokem