AKTUALITY

OBNOVUJEME ČINNOST


Od 17. .5 2021 obnovujeme činnost TJ Sokol Dalešice. Schůzky však mohou probíhat pouze ve venkovních prostorách v počtu max. 30 osob. Pokud nebude příznivé počasí (tedy pokud bude pršet), cvičení se nekoná.

Děti od 7 do 18 let musí před zahájením schůzky předat vedoucí cvičení čestné prohlášení podepsané jedním z rodičů.

Těšíme se na vás!TJ. Sokol Dalešice pořádá  

1. příměstský tábor 

"LETEM SVĚTEM SE SOKOLíkem"

Pro děti od 5 do 10 let 

Cena: 1900 Kč

(pro členy Sokola sleva 200Kč)

Platbu je nutno provést do 19.6.2021 na účet TJ Sokol Dalešice

Číslo účtu: 103889906/0300

Do zprávy pro příjemce uveďte: Tábor + jméno dítěte 

Jedná se o příměstský tábor "bez spaní" s programem od 8:00 do 16:00. Pro děti je připravena celotáborová hra LETEM SVĚTEM, různé soutěže, hry, výlety a tvoření. Zázemí máme v Sokolovně Dalešice, teplé obědy jsou zajištěny v Hospodě Stodola. Mimo oběd jsou v ceně i dvě svačiny a celodenní pitný režim. Sraz dětí je vždy od 8:00 - 8:30, v případě potřeby lze i dřív (po domluvě). Vyzvednutí dětí v 16:00. V programu je zahrnut celodenní výlet lodí do Hartvíkovic, materiál a pomůcky na vytváření různých výrobků, odměny za soutěže i závěrečný "nákup" za nasbírané sokolíky v sokolském cestovním pase v našem obchůdku.

Procestujeme spolu jednotlivé světadíly a poznáme zajímavosti z celého světa. Na cestovatele budou celý den dohlížet 2 průvodkyně - Monika a Blanka, a pár externích projíždějících cestovatelů.

Pokud máte zájem a chcete se zúčastnit našeho Letu Světem, vyplňte online přihlášku a čekejte na potvrzení přijetí přihlášky a teprve poté proveďte platbu.

Před nástupem na tábor je nezbytné dodat pár dokumentů, které jsou nutné k absolvování cesty po světě - potvrzení o bezinfekčnosti a informovaný souhlas. Prostudujte si rovněž všeobecné podmínky.

Maximální počet účastníků tábora je 25 dětí. V případě vyššího zájmu mají přednost členové TJ Sokol Dalešice.

Případné další dotazy směřujte na e-mail: 

letemsvetemsesokolikem@gmail.com

popř. na tel. číslo 776076730 - Monika Kosová, 777683263 - Blanka Juránková

Těšíme se na společnou cestu!HLEDÁ SE DOBROVOLNÍK!

Bylo nás víc než 80!

Akce "Hledá se dobrovolník!" pořádaná v rámci celostátní úklidové akce Ukliďme Česko odstartovala 27. března v 9:00 před sokolovnou v Dalešicích. Celkem se zúčastnilo okolo osmdesáti dobrovolníků, z toho zhruba polovinu tvořily děti a mládež. Intravilán Dalešic a blízkého okolí byl rozdělen do patnácti různých tras. Na startu účastníci obdrželi mapku trasy, pytle, provázky, rukavice, certifikát dobrovolníka a drobné občerstvení na cestu. Rodiny či malé skupinky vyrazily po určené trase a brzy se plnily první pytle odpadem. Naplněné pytle nechávaly na trase a v mapě křížkem označily místo, kde pytle zanechaly. Na vytipované trasy vyrazilo i více skupin najednou z důvodu velkého množství odpadu. Několik skupin dobrovolníku se přihlásilo o další pytle, které snadno naplnily. Kromě běžného odpadu jako sáčky, PET lahve a plechovky, byly nalezeny předměty všeho druhu jako například různé části automobilů, dětský bazén, sprcha, mrtvá zvířata v pytlích a nebo i použité pleny pro dospělé i děti.

V odpoledních hodinách a během pondělního dopoledne byl veškerý posbíraný odpad svezen zaměstnanci Městyse Dalešice.

Byli jsme překvapeni, jak velké množství odpadu se podařilo vysbírat a kolik dobrovolníků se v Dalešicích našlo. Dobrou zprávou tedy je, že hodně lidem není lhostejná čistota prostředí, ve kterém žijeme. Jménem organizátorů děkuji Městysi Dalešice za podporu celé akce a zejména všem spoluobčanům, kteří se akce zúčastnili. Tak zase za rok!
ZVEME VÁS

Z důvodů vládních nařízená zatím žádné plánované akce nejsou. Doufáme, že se vše brzy uklidní a budeme moci společně něco podniknout. Sledujte stránky i nadále.Ohlédnutí za loňským rokem