ZPRÁVY Z AKCÍ

V sobotu 2. března 2024 se uskutečnil již pátý ročník sokolského karnevalu. Tentokrát jsme se společně podívali do vesmíru. Hned úvodní scénka nás zavedla na Měsíc, kde se dvě sokolské astronautky Monika a Blanka setkaly s mimozemšťany. Mimozemské bytosti přijaly pozvání k nám na Zem, přímo na náš vyhlášený karneval.


KONCERT V ČASE ADVENTU

10. 12. 2022 

Ve spolupráci s Městysem Dalešice a SDH Dalešice TJ Sokol Dalešice pořádal Vánoční koncert.

Začali jsme již o půl páté při originálním ohnivém přivítání u svařáku a čaje. Od pěti hodin nám zahrál komorní smyčcový orchestr CANTORUM. Tento soubor vstupuje pod hlavičkou DDM Náměšť nad Oslavou. Přednesené skladby krásně navodily sváteční vánoční atmosféru a některé vánoční písně až vehnaly slzy do očí dalešických pamětníků. 

Fotogalerie zde:ČERTOVSKÁ RŮŽE

3. 12. 2022                                                         17. 12. 2022


Naše "malé" divadlo Dudek již od září poctivě nacvičovalo tradiční vánoční pohádku Čertovská růžePremiéru jste mohli shlédnout 3. prosince a derniéru 17. prosince. 

Návštěvníků bylo jako obvykle dost a dost, byli štědří a velmi dobře se bavili. Novinkou bylo malé občerstvení, které připravily a napekly členky našeho sokola. 

A možná i proto se diváci zdrželi i po skončení představení a pobesedovali se známými a příbuznými. 

Fotogalerie zde:ROZSVĚCENÍ PIVOVARSKÉHO VÁNOČNÍHO STROMU

27. 11. 2022

Poslední akcí roku 2022, na které jsme se podíleli s pivovarem Dalešice, bylo kostýmované zpívání koled při rozsvěcení vánočního stromečku v pivovaru Dalešice. Vše proběhlo první adventní neděli 27. prosince a kostýmy byly sladěny do stylu vánočních pohlednic pana Lady. Zpívalo se, zazněly i dechové nástroje a vše zpestřily i krátké rýmovačky. Děkujeme všem, kteří si s námi přišli zazpívat a těšíme se na opakování příští advent.Fotogalerie zde:

LAMPIONOVÝ PRŮVOD

15. 11. 2022 

Nečekaně úspěšný listopadový lampionový průvod

Úterní listopadový den byl od rána deštivý a zamlžený. Tedy ideální počasí pro tvoření a setkávání. Možná i proto se v naší sokolovně sešlo okolo šedesáti dětí na rukodělné dílničky. Při příchodu do sokolovny si děti mohly vybrat celkem z pěti různých dílniček. Vyráběly se záložky, zapichovací sovičky z lístků, papírové kabelky, figurky z přírodnin a lampiony. Největší zájem měly děti o výrobu lampionů z krabic od mléka a džusů. Občas to byla urputná práce, ale nakonec si zvládl skoro každý vyrobit svůj lampion. K občerstvení byl nachystaný čaj, svařené víno, perníčky, popcorn a několik druhů domácích buchet. Po devadesáti minutách vyrábění jsme se shromáždili před sokolovnou a vyrazili společně na lampionový průvod po světýlkách směrem k malému rybníku. Na cestě na děti čekaly 2 košíčky s hádankami pro školáky a předškoláky. Světýlka děti dovedla až na Městečko, kde odpověděly organizátorkám na hádanky a utíkaly si najít na hřiště svou sladkou odměnu. Na Městečku pak pokračovala volná zábava dětí a přátelské setkání dospělých asi do 19 hodin.

Děkujeme účastníkům za dobrovolné příspěvky a dále všem šikovným a ochotným za pomoc s přípravou občerstvení.


SOKOLSKÁ AKADEMIE

Třebíč 

sobota 22. 10. 2022 

OSLAVY 160 let založení SOKOLA


Sokolské akademie se TJ Sokol Dalešice účastnil hned ve dvou vstupech. Ve veselém cvičení rodičů s dětmi (naše milé cvičitelky se svými ratolestmi - Blanka Juránková a Aneta Macháčková) a v ukázce z divadelního představení "Hrabalovská noc" našeho ochotnického souboru DUSOT.NOC SOKOLOVNY DALEŠICE

- již potřetí -

30.9. 2022 se konal již 3. ročník zážitkové akce

Noc sokolovny Dalešice. 


Touto akcí se zapojujeme do Evropského týdne sportu jako součást projektu #BeActive Sokol spolu v pohybu a díky tomu pravidelně získáváme materiální podporu.

Naší akci jako vždy zahájil starosta T. J. Sokol Dalešice RNDr. Josef Potůček. Poté následovala asi dvacetiminutová divadelní ochutnávka s názvem O šípkové Madlence, které se výborně zhostili dětští herci z místního divadelního souboru DUDEK, který působí při sokole Dalešice. Další část programu se díky příznivému počasí odehrávala na prostranství před sokolovnou. Pro školní děti byla nachystána zajímavá hra na detektivy a pro menší, školkové děti, soubor čtyř různých her pro otestování rychlosti, obratnosti a paměti. Každý soutěžící obdržel náramek, na který se zapisovalo potvrzení o absolvování hry (her). Po obdržení výhry si děti (ale i dospělí) mohli upéct špekáčky nebo umotat hady z těsta. Hadí specialita měla úspěch! Velký zájem byl také o malování na obličej a noční hru "Putování do strašidelného podzemí sokolovny". Strach se podařilo překonat většině dětí a získaly za odměnu minibaterku #BeActive.

Naše jednota se tentokrát přihlásila i do akce #BeActive Night. Okolo 21 hodiny tedy vyrazilo na noční pochod dlouhý 6,6 km celkem 13 účastníků. Jednalo se především o starší děti a s nimi se vydal na cestu s úkoly i dospělý doprovod. Všichni se v pořádku vrátili zpět.

Před sokolovnou plápolal oheň, zpívalo se a hrálo na kytaru asi do 23 hodin. Pak se nocležníci začali ukládat ke spánku. Nějakou dobu trvalo, než děti zpracovaly zážitky z celého večera a usnuly.

Ráno nás probudilo sluníčko, které svítilo do oken sokolovny. Probrali jsme se rozcvičkou, popovídali si u společné snídaně a rozloučili se diplomem a sladkostí na cestu.

Nocležníků bylo tentokrát 31.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s organizací. Dále také všem, kteří poskytli materiální a finanční podporu.

Blanka Juránková


Fotogalerie zde:II. SOKOLSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

Jak jsme putovali časem ...

V pondělí 11. července se v naší sokolovně objevil Stroj času. Brzy jsme zjistili, že toto, na první pohled zvláštní zařízení, dokáže dopravit dětské cestovatele do jakékoli doby. Jak to vlastně vypadá v pravěku, starověku, středověku, novověku a v budoucnosti? Dětské představy jsou různé. Než cestovatelé nastoupili do Stroje času, vždy shlédli vtipnou scénku z daného časového období. No, a tak to vlastně v pondělí všechno začalo - v pravěku.

Do pravěku se děti dostaly už ve svých týmech. Týmy nesly názvy barev (modří, zelení, černí, oranžoví a žlutí) a shodovaly se s barvami provázků na krk, na které cestovatelé sbírali za různé úkoly barevné korálky. Na první cestu obdrželi všichni jeden korálek, a tak se po ranní výborné svačince (domácích bábovkách, muffinech a koláčích) vyrazilo na nelehkou dalekou cestu. No a jak jinak než občas naboso, občas po stopách dinosaurů nebo přes rozpálenou lávu. Cestu a záludné úkoly nakonec zvládly všechny týmy a čekal nás zasloužený oběd v hospodě Stodola. Odpoledne se stále něco tvořilo. Zdobila se táborová trička a hrníčky, plácali jsme z hlíny pravěké mističky, nebo se obtiskovala zvířátka do hlíny.

Úterní starověké poklidné ranní rozjímání dvou Řeků narušil tajemný běžec z Maratonu nesoucí olympijský oheň. A tak oba povaleči museli vstát ze svých pohodlných lůžek a zahájit soutěžní klání týmů i jednotlivců. Vyrazili jsme tedy všichni k dalešické kapli, kde proběhla důkladná rozcvička a protažení svalů. Začali jsme během okolo kaple a tvořením živých soch. Vítězové byli odměněni potleskem a kyticí. Zpáteční cesta představovala honbu za pokladem v týmech. V rámci pěti zastavení museli cestovatelé prokázat i své vědomosti. Sladká odměna čekala na všechny. Odpoledne pokračovalo olympijské klání štafetami v týmech a pak už si jen něco sehnat k snědku. Dali byste si hada na sladko nebo s kmínem? Z kila hadů nakonec nic nezbylo. Starověká specialita přišla i po dobrém obědě skoro všem vhod.

Že středověk neskončil a stále trvá jsme se přesvědčili ve středu. Krásná panna z hradu Čalonice měla těžké rozhodování, zda se vydat na cestu víry s mnichem nebo se vdát za chrabrého rytíře. Nakonec se rozhodla pro cestu středověkou lodí a my všichni jsme se k ní přidali. Na Harvíkovické pláži jsme si užívali sluníčka a vody. Někteří budovali středověká jezírka a vaničky z bahýnka, kamínků a písku, jiní si hráli s vodními stříkačkami a někdo si prostě užíval plavání a vyvalování ve vodě. Obědové veselí bylo narušeno vyhlášením přísného zákazu mluvení. V restauraci nastal absolutní klid. Příchozí hosté po sobě nevěřícně pokukovali. Všechny děti vydržely mlčet asi tak 10 minut a získali za své snažení další korálky. Po obědě jsme pokračovali v hrátkách u vody a pak už nás čekala dobrodružná cesta lodí zpět do Dalešic. Někteří si cestu užívali výhledem z paluby, jiní z podpalubí a někdo nakupoval upomínkové předměty v lodním baru.

Novověk začal vtipným příběhem ze současné domácnosti. Řada dětí asi v lecčems poznala své rodiče :). Dospívající dcera dvou manželů se nakonec rozhodla vyrazit si zasportovat na kole do Valče. Tento nápad se nám moc líbil, tak jsme nasedli na kola, obuli brusle, vzali koloběžky a vyrazili také. Po cestě jsme plnili rozmanité úkoly. Prvním zastavením ve Valči bylo dětské hřiště u místní fary. Pak následoval oběd v místní ZŠ, návštěva dalšího hřiště a zámeckého parku. Zde jsme mohli využít různé aktivity nachystané pro hotelové hosty (např. lukostřelba, chůze na chůdách, chůze ve tmě, na lyžích ...). V bludišti čekala na děti tajná šifra, která je navedla tam, kde měly hledat svoji odměnu. Všem týmům se podařilo získat odměnu v podobě památeční táborové placky Putování časem. Největšímu zájmu se však těšila parková zámecká kašna. Ve velkém horku poskytla všem cyklistům příjemné osvěžení. Cestou zpět počkala rychlejší skupina cyklistů na ostatní u Pivovarského rybníka a na poslední úsek cesty k sokolovně jsme se vydali společně.

Páteční den v budoucnosti začal vzpourou robotů proti člověku. Roboti se nakonec přece jen umoudřili, a ještě se uvolili zajistit obsluhu hostů při dětském divadelním představení. Kdy děti stihly divadlo nacvičit? Scházely se pravidelně od úterka po skončení tábora od 16 hodin do 17 hodin v sokolovně. Tvořily scénář, zajišťovaly si kostýmy, dávaly dohromady kulisy atd. Divadelní soubor pod vedením Davida Barszcze se nakonec rozrostl tak, že pojal asi polovinu dětí z tábora.

Divadelníci si dále sami nachystali židle, rezervace, ovládali oponu, osvětlení a také nazvučení. Byli jsme překvapení kvalitou zpracování a organizací. Herci byli odměněni bouřlivým potleskem.

Poté, v deset hodin, začala ukázka dravých ptáků a sov, kterou zajistil a svým zajímavým výkladem doplnil Petr Oubrichta. Děti poslouchaly, ptaly se a na závěr se mohly vyfotit se sovou pálenou, sokolem nebo i kánětem. Po poutavé přednášce následovalo ještě tvoření robotů v týmech. Všechny týmy se do vyrábění pustily s velkým nadšením a výsledky byly nádherné a originální. Nešlo určit, který z robotů je ten nejlepší, protože na všech byla poznat pečlivá práce a jedinečnost. Všechny týmy opět získaly odměnu, tentokrát už v podobě 3 sokolíků. Po závěrečném obědě a poděkování paní kuchařce Ladě následovalo soutěžní klání na devíti stanovištích před sokolovnou. Děti při soutěžích využívaly svou obratnost, rychlost a paměť. Za soutěže získávaly sokolíky, které si ukládaly do svých peněženek na krku. Korálky, které získávaly během celého týdne za různé úkoly a soutěže se nyní také proměnily v sokolíky, v poměru 1:1. Od 14:30 byl otevřen velký sokolský obchůdek a táborníci mohli nakoupit sobě i svým blízkým něco pěkného. Během soutěží vyrostl u sokolovny ještě velký skákací hrad, kde si mohl zadovádět úplně každý. Tábor jsme zakončili nástupem a rozdáním památečních fotografií všem účastníkům.


Děkujeme všem, kteří nám nějakým způsobem pomohli zajistit hladký průběh našeho tábora.

Tak zase za rok!

Blanka, Monika, Verča, Klárka a Anetka 

Fotogalerie zde:

odkaz na fotografie z příměstského tábora:  Rozloučení s cvičebním rokem 2021/2022

Jak jsme putovali za zvířátky ...

 10. června 2022 


Fotogalerie zde:


V pátek 10. června 2022 se uskutečnil ve sportovním areálu městyse Dalešice další ročník již tradiční pohádkové cesty, tentokrát s názvem Putování za zvířátky. Na všechny účastníky čekalo hned na začátku zdravé i sladké občerstvení. Králíci z klobouku (Blanka a Monika) zavedli děti pomocí vtipné scénky do dalešické "divočiny" plné zajímavých zvířecích kamarádů. Děti na cestu dostaly kartičky s obrázky jedenácti zvířátek. Zvířátka měla nachystaná na svých stanovištích zajímavé úkoly. Malí dobrodruzi si vyzkoušeli např. kouzelné pečení perníčků u kočičky, stříhání bonbónů u prasátka, hrátky s vodou u motýlka, přesnou trefu u myšky apod. Nakonec děti musely najít bílého tygra v blízkosti ohně, který jim předal balíček s odměnou. Další nečekanou odměnou byl velký skákací hrad, na kterém se děti pořádně vyřádily až do setmění. Příjemné odpoledne bylo zakončeno opékáním špekáčků a přátelským posezením u plápolajícího ohně při západu slunce.

Velice děkujeme všem dobrovolníkům za nezištnou pomoc, 

T. J. Sokol Dalešice a Městysi Dalešice za materiální a finanční podporu.Druhý ročník akce 

Ukliďme Česko v Dalešicích II.

23. dubna 2022 


Podařilo se nám posbírat 0,44 t odpadu.

Letošní úklid s názvem Ukliďme opět Dalešice! jsme museli z důvodu nepříznivého počasí přesunout ze soboty 2. dubna na sobotu 23. dubna. Počasí se opravdu umoudřilo, ale dobrovolníků přišlo skoro o polovinu méně, než při loňském ročníku. Organizátoři rozdělili katastr Dalešic na 16 sběrných tras. Účastníci sběru obdrželi pytle, pevné rukavice, provázky, drobné občerstvení na cestu, nálepku s logem Ukliďme Česko a mapu trasy sběru. Dobrovolníci poctivě sbírali a zavázané pytle s odpadem zanechávali na viditelných místech, která v mapě označili křížkem. Po ukončení sběru vhodili mapu s vyznačenými místy do schránky Městyse Dalešice. Pracovníci Městyse pak v pondělí svezli všechen posbíraný odpad. Řada skupin musela obejít dvě trasy a čas sběru se tedy některým dost prodloužil. 

Děkujeme všem dobrovolníkům za velkou smysluplnou pomoc!


NOC SOKOLOVEN 2021

Ohlédnutí za 2. Nocí sokolovny v Dalešicích 

TJ Sokol Dalešice se zapojil v pátek 24. 9. 2021 do Evropského týdne sportu akcí Noc sokolovny. Druhý ročník této úspěšné akce se stal součástí řady různorodých programů, které probíhaly v sokolských jednotách v celé ČR pod názvem #BeActive Sokol spolu v pohybu.

Noc sokolovny Dalešice zahájil starosta naší jednoty RNDr. Josef Potůček. Seznámil diváky s pravidelnou činností jednoty a chystanými akcemi. Následovala půlhodinová ukázka cvičení předškolních dětí, dále program pokračoval krátkou Ekologickou pohádkou z produkce dětského divadelního souboru DUDEK a poté už se v sokolovně rozprostřely stoly a nadešel čas na ping-pongové souboje.

V předsálí byly nachystány dvě rukodělné dílničky pro šikovné ručičky- výroba papírových netopýrů a kukuřičných postaviček. Menší děti využívaly dostatečně venkovní skákací hrad a fronta u malování na obličej nebrala konce.

Po 18. hodině začaly soutěže pro předškolní a školní děti. Všem zúčastněným se podařilo získat po splnění nelehkých úkolů stahovací vak s logem #BeActive Sokol spolu v pohybu, ve kterém byla ještě spousta drobných překvapení. Od 19. hodin pokračoval program posezením u ohně s opékáním špekáčků za hudebního doprovodu. Po 21. hodině se sokolovna proměnila v útulnou spací komnatu. Děti se zachumlaly do svých spacáků a sledovaly večerníček Bob a Bobek ve škole sportu. Po 22. hodině postupně utichal zpěv u ohně a 25 odvážných sokolíků si popřálo dobrou noc a ponořilo se do spravedlivého spánku.

Noc byla poměrně klidná a do krásného sobotního rána nás přivítalo podzimní sluníčko. Vylákalo všechny na rozcvičku před sokolovnu, aby nám pak ještě více zachutnala sladká snídaně od maminek.

Na závěr ještě obdrželi všichni odvážlivci diplom za přespání v sokolovně a vyrazili do svých domovů.

Opět velice děkujeme za finanční podporu Městysi Dalešice a za materiální podporu v podobě stahovacích vaků, svítících náramků a dalších předmětů ČOS.Z Dalešic do celého světa za 5 dní!

I. sokolský příměstský tábor


První ročník sokolského příměstského tábora s názvem Letem světem se sokolíkem Pepíkem se konal 

12.7. - 16. 7. 2021 

v Dalešicích. Přihlášených cestovatelů ve věku od 5 do 11 let bylo 23. Dobrodruzi se drželi statečně po celou dobu našeho cestování a nemuseli jsme počítat žádné ztráty. Putování bylo občas náročné, ale za pomoci Blanky, Moniky a Veroniky se cestovatelé vždy vrátili zpět do naší sokolovny. Na nejlepší táborovou kuchařku jsme pasovali paní Ladu z pohostinství Stodola. Dle našeho přání připravila každý den chutná jídla doplněná točenou limonádou a sladkou tečkou navíc. Dokázala rychle zareagovat na změnu programu z důvodu nepřízně počasí a tolerovala řádění cestovatelů na trampolíně a kolotoči po každém obědě.

Tábor jsme začali z důvodu coronavirové situace samotestováním účastníků a podepisováním čestných prohlášení. Následovalo zahájení v podobě nástupu, představování vedoucích a celotáborové hry. Cestovatelé byli rozděleni do čtyř skupin (týmů) podle barev a věkového rozložení. Každý tým měl svého vedoucího z řad dětí, který za ostatní zodpovídal a organizoval svoji skupinu při soutěžích. Cestovatelé obdrželi pas, který si nazdobili, podepsali a připnuli pomocí karabinek na batůžek. Společně jsme si zahráli pár seznamovacích her a vyrazili do Evropy. Cestou jsme několikrát zažili potopu, nálet, setkali se s nepřítelem a vyhýbali se bombám. Během dopoledne cestovatelé při hrách v týmech navštívili různá místa Evropy, hledali zvláštní místa podle fotografií během cesty a sbírali přírodniny. Po obědě se musel každý cestoval podílet na výrobě cestovatelského outfitu (trička) v týmových barvách. Cestování jsme zakončili vyhodnocením soutěží, rozdělením nálepek do cestovních pasů a řáděním v sokolovně.

V úterý nás čekalo cestování po Americe. Společně jsme si pověděli pár zajímavých informací o tomto kontinentě a pustili se do vyrábění indiánských čelenek. Indiáni byli dobří stopaři a proto jsme si i my zopakovali stopy zvířat, nachystali rohlíkové dalekohledy a vyrazili po šipkách a stopách objevovat Ameriku. Cestou jsme opět statečně zdolávali překážky. Oslepilo nás sluníčko, prolézali jsme nastraženými pastmi a skákali po jedné noze před bledou tváří. Sluníčko bylo neúprosné, tak jsme zakončili naši cestu koupáním v jezerech Severní Ameriky. O odpolední program se postaral Ing. Jan Klusáček v místní myslivně. Naši cestovatelé mohli na vlastní oči pozorovat malá bažantí kuřátka, dozvědět se zajímavosti o lesní zvěři a ošahat si kůže, paroží a lebky zvěře. Pan Klusáček dokázal naše cestovatele zaujmout i trpělivě vyslechnout jejich zážitky. 

Středeční dopolední déšť zhatil naše cestovatelské plány do Austrálie. Museli jsme tedy zvolit bližší kontinent a vyrazit do Asie. Navštívila nás světoznámá jogínka a s ní jsme si zacvičili ranní jógu. Část dopolední svačinky byla pro některé oříškem. Procvičili jsme si naši trpělivost a jemnou motoriku při pojídání čínských nudlí hůlkami. Posilnili jsme se a pustili se do vyrábění čínských klobouků z papíru. Naštěstí kolem poledne se počasí umoudřilo a mohli jsme vyrazit ven. Odpoledne cestovatelé obdrželi papírové peněženky na krk a soutěžili před sokolovnou na stanovištích. Na sedmi stanovištích plnili úkoly dovednostního a sportovního charakteru a získávali sokolské penízky tzv. sokolíky. Někteří rychlíci si vydělali i okolo padesáti sokolíků.  

Ve čtvrtek nás čekal cyklovýlet do Afriky. Všichni cestovatelé vyrazili na svých strojích do černého kontinentu. Na cyklostezce do Valče jsme v týmech hledali typické africké předměty, skládali puzzle s africkou tématikou a v džungli hledali zelené papoušky (čtverečky z papíru). Tuto nebezpečnou výpravu zvládli opět všichni. Bylo jen pár odřeninek a jedno rozbité kolo. Odpoledne cestovatelé do svých pasů dostali další nálepky, spočítali sokolíky a vyrazili nakupovat do sokolského obchůdku. Nabídka byla pestrá a cestovatelé nakupovali a nakupovali, až vše utratili. 

Týden jsme zakončili cestou lodí do Austrálie (na Hartvíkovickou pláž). Počasí nám přálo, tak se cestovatelé vyřádili jak ve vodě, tak při hrách s bahýnkem na pláži. Po výborném obědě jsme opět využili vodních radovánek a pak už nás čekala jen cesta zpět do Dalešic. Tábor jsme zakončili nástupem s rozloučením a všichni cestovatelé obdrželi na památku společnou fotografii a malý dárek od městyse Dalešice. 


Děkujeme TJ Sokol Dalešice za poskytnutí zázemí, městysi Dalešice za zapůjčení várnice a vstřícnost, našim vedoucím za přípravu tábora a všem cestovatelům za super týden! UKLIĎME ČESKO

27.3.2021NOC SOKOLOVEN 2019


Noc Sokoloven byla zahájena v 17 hodin krátkým a vtipným projevem pana starosty T.J. Sokol Dalešice Josefa Potůčka a organizátorů akce. Následovala půlhodinová ukázka ze cvičení předškoláčků a divadelní představení spolku DUDEK, který je veden paní Magdou Potůčkovou. Poté předvedla své gymnastické vystoupení cvičenka z mladších žákyň Edita Hamplová. V 18 hodin začala bojová hra pro děti školního věku. Zúčastnit se ji mohly také menší děti s rodiči, kteří jim pomáhali luštit šifry a číst zadání úkolů, které souvisely se Sokolem Dalešice. Po celou dobu akce probíhala na galerii Sokolovny výstava dobových a historických fotografií a také prezentace fotografií z činnosti naší jednoty. V předsálí sokolovny probíhala tvořivá dílnička pro děti, kde si mohly vyrobit lodičky z kůry, které budeme společně vypouštět při vzpomínkové akci 8. 10. 2019 v Památný den Sokolstva na Pivovarském rybníce u Dalešic. Velkému zájmu se těšilo také malování na obličej. V půl sedmé byl venku zapálen oheň a začalo se opékat, hrát na kytaru a a zpívat. Po celou dobu panovala pohodová a přátelská zábava. Okolo 21 hodiny jsme se sešli s dětmi v tělocvičně, zahráli jsme si pár uklidňujících her před spaním, následovala večerní hygiena a pohádka O pejskovi a kočičce, jak vařili dort. Chvíli trvalo, než všichni usnuli, protože zážitků bylo opravdu hodně.

Budíček jsme si naplánovali okolo sedmé hodiny. Nezapomněli jsme ani na rozcvičku, po které byla vydatná snídaně, na kterou nám napekly hodné maminky. Po snídani dostali všichni odvážlivci diplom za přespání v Sokolovně s malou sladkou odměnou a okolo deváté hodiny jsme akci ukončili. Našeho prvního ročníku se zúčastnilo přibližně 80 - 90 lidí a přespalo 20 dětí a 3 dospělí.

Akci podpořil Městys Dalešice (píšťallky s logem, svítící kroužky, sladkosti) a T.J. Sokol Dalešice (občerstvení).

Živý obraz (fresbee)
Živý obraz (fresbee)
Pohoda u ohně
Pohoda u ohně