5. Sokolský karneval (2024)

21.03.2024VESMÍR

v sokolovně Dalešice


V sobotu 2. března 2024 se uskutečnil již pátý ročník sokolského karnevalu. Tentokrát jsme se společně podívali do vesmíru. Hned úvodní scénka nás zavedla na Měsíc, kde se dvě sokolské astronautky Monika a Blanka setkaly s mimozemšťany. Mimozemské bytosti přijaly pozvání k nám na Zem, přímo na náš vyhlášený karneval. 

Vesmírně krásných masek se v sokolovně sešlo opravdu hodně – hvězdičky, různé planety, planetky, komety a nejvíce se to tady hemžilo různými kosmonauty. A tak vše mohlo začít! Nejprve jsme se rozproudili tancem a dováděním a pak jsme se společně vyfotili. Děti si v občerstvení vyzvedly kornoutky s popcornem a začaly sledovat minidivadýlko "Výlet do vesmíru" v podání dětského divadelního souboru DAROT. Následovala ještě ukázka sletové skladby "Mravenci "v podání cvičenců sokola Dalešice. 

Po klidné části se rozpoutala bouřlivá vesmírná bitva a zdobení papírových taštiček. Pak už jsme se mohli pustit do soutěží o sokolíky. Karnevalový obchůdek měl letos velký výběr a za velmi příznivé ceny. Kdo nelenil a plnil vesmírné úkoly, mohl si pak nakoupit spoustu zajímavých tématických věcí i sladkostí.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli s přípravou karnevalu a budeme se těšit zase za rok!