Oživená stará řemesla na pivovarské zahradě

14.10.2023

Na pivovarské zahradě bylo letos o zábavu také postaráno. Návštěvníci i pořadatelé se shodly na tom, že to byl nejvydařenější ročník akce.

Návštěvníci si mohli prohlédnout i vyzkoušet řemeslo kovářské, bednářské, kolářské či si zatlouct hřebíky do rakve, nebo si vyzkoušet, jak těžké to měla ve starých dobách pradlena. Kováři ze "Střední školy dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov" půjčili zájemcům na chvíli svá kladiva a výheň. Návštěvníci si pak mohli vyrobit například svůj vlastní hřebík.Bednářství Fryzelka s.r.o. přivezlo kromě svých úžasných výrobků i milého pana Josefa a Františku, se kterými jste si mohli zajímavě popovídat o výrobcích ze dřeva.


Nejnavštěvovanějším stanovištěm byla ale bezpochyby kuchyň pod širým nebem, kde šikovné kuchařky a pekaři připravovali lahodné placky z bramborového, škvarkového a sladového těsta. Placky se pekly přímo na plotně na ohni a mohli jste si je poté potřít povidly nebo posypat cukrem. Nutno podotknout, že se po nich jen zaprášilo. Děti si mohli zkusit placku sami vyválet a také si mohly opéct na ohýnku svůj vlastní trdelník.


Kdo by se náhodou nudil, mohl zkusit si zahrát zábavnou vědomostě-pohybovou hru, kterou mu ochotně vysvětlily naše malé hostesky.